هواپیمایی ماهان ایر

 

شرکت ماهان ایر


هواپیمایی ماهان شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانی است و آشیانه اصلی این شرکت در شهر کرمان قرار دارد. این شرکت در سال ۱۳۷۱ در کرمان تأسیس گردید و نام ماهان ایر نیز برگرفته از ماهان شهری در ۳۵ کیلومتری کرمان است. سهام‌دار عمدهٔ این شرکت مؤسسه خیریه مولی‌الموحدین است. شرکت هواپیمایی ماهان هم‌اکنون ناوگانی متشکل از ۳۷ فروند هواپیمای مسافربری و باری را در اختیار دارد و روزانه به ۲۰ مقصد، در اروپا، آسیا و خاورمیانه، پروازهای مستقیم دارد. این شرکت هواپیمایی از سال ۲۰۱۱ به دلیل خدمات‌رسانی به سپاه پاسداران، تحت تحریم آمریکا، و از ۲۰۱۹ با ممنوعیت پرواز آلمان و فرانسه قرار دارد.

 
 

تایپ های پروازی شرکت ماهان ایر

 

مقاصد پروازی شرکت ماهان ایر از ایران به خارج از کشور:شرکت هواپیمایی ماهان با خطوط هوایی خود، همه روزه از فرودگاه بین لمللی امام خمینی به نقاط مختلف دنیا پرواز دارد. این شرکت از طریق پایانه فریت بار فرودگاه امام خمینی ، همه روزه به بسیاری از نقاط جهان که در جدول زیر به آنها اشاره شده، بار حمل میکند. لذا مشتریان گرامی میتوانند جهت فریت بار و یا صادرات بار به کشورهای خارجی ، و یا در زمینه واردات بار به ایران از طریق هواپیمایی ماهان، با شرکت آریان آسمان تماس بگیرند. شرکت آریان آسمان صفر تا صد امور ارسال بار هوایی را برای مشتریان خود بعهده می‌گیرد.
در جدول زیر میتوانید لیست مقاصدی که هواپیمایی ماهان به آن بار حمل میکند را مشاهده نمایید:کد فرودگاه/شهر اسم شهر مسیر کد کشور
BKK بانکوک IKA-BKK TH
CAN گوانژو IKA-CAN CN
DEL دهلی IKA-DEL IN
DXB دبی IKA-DXB AE
IST استانبول IKA-IST TR
ISU سلیمانیه IKA-ISU IQ
KUL کوآلالامپور IKA-KUL MY
PEK/BJS پکن IKA-PEK CN
PVG/SHA شانگهای IKA-PVG CN
VKO/MOW مسکو IKA-VKO RU
SZX شنزن IKA-SZX CN
DAM داماسکوس IKA-DAM SY
KBL کابل IKA-KBL AF
BEY بیروت IKA-BEY LB
CCS کاراکاس IKA-CCS VE
ESB آنکارا IKA-ESB TR
EBL اربیل IKA-EBL IQ
 
Share This