دفتر بار فرودگاه امام خمینی (ره)

دفتر فرودگام امام ؛ خدمات صادرات و فریت بار آریان آسمان

شرکت آریان آسمان با مجوز رسمی هواپیمایی کشوری، در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی (ره) دارای دفتر رسمی می‌باشد. از جمله خدماتی که در این دفتر ارائه میشود فریت بار مسافری، بسته بندی تخصصی کالا، صادرات بار، صدور بارنامه هوایی و ... میباشد.

شرکت آریان آسمان ماردین ( با نام تجاری و ثبت شده ی آرین اسکای) با بکارگیری تیمی از پرسنل متخصص، کارآزموده و فعال در زمینه‌ی بازرگانی و لجستیک، با هدف خدمت‌رسانی به مشتریان و با در‌نظر گرفتن نیازهای آنها، اقدام به ارائه خدمات در زمینه حمل و نقل بین‌المللی بار نموده است. خدمات ما دربرگیرنده تمام نیازهای مشتریان از بسته‌بندی بار در مبداء، صدور بارنامه و حمل بار هوایی توسط ایرلاین‌های معتبر دنیا، تا ترخیص بار در گمرکات و تحویل در مقصد میباشد.

نماد تجاری آریان آسمان با نام آرین اسکای

تلفن قسمت بار فرودگاه امام شرکت آریان آسمان (جهت امور فریت و صادرات بار)


تلفن             5200 5100 21 98+

تلفن             007 45 89 912 98+

تلفن             918 666 44 21 98+


فرودگاه امام خمینی (ره) - ترمینال بار- جنب حوزه 2 انبارهای عمومی -
پلاک 48 و پلاک 38


تلفن ساعات اداری (17-8) : 5200 5100 21 98+
تلفن خارج از ساعات اداری : 007 45 89 912 98+

مسیریابی دفتر فریت بار فرودگاه امام

خدمات ما در دفتر فرودگاه امام آریان آسمان

  • کلیه امور مربوط به صادرات هوایی کالا از ایران
  • انجام تشریفات گمرکی جهت بارهای صادراتی و مسافری
  • انجام امور مربوط به ترخیص کالا و ترانزیت داخل کشور
  • کلیه امور بسته‌بندی و پکینگ بارهای مسافری و صادراتی
  • ارسال بارهای مسافری به خارج کشور (فریت بار مسافری)
  • پیگیری بارنامه‌های هوایی برای بارهای ارسال شده
  • صدور مستقیم بارنامه هوایی ایرلاین‌های معتبر دنیا

با ما مکاتبه کنید:


پایانه هوشمند بار ایران ایر : پایانه‌ی کارگو فرودگاه امام خمینی (IKA)

پایانه بار فرودگاه بین المللی امام خمینی یا کارگو ترمینال فرودگاه امام خمینی، پس از ساخته شدن ساختمان اصلی آن، به عنوان " پایانه هوشمند بار ایران ایر " نامگذاری شد. این پایانه بار، مبدا تمام مرسوله‌های هوایی است که از مرکز ایران (تهران) به اقصی نقاط جهان، بصورت هوایی ارسال میشود. به بیانی دیگر تمامی صادرات هوایی بار و همچنین فریت بار مسافری، از مبدا این ترمینال بار ـ واقع در فرودگاه امام خمینی ـ به تمام جهان از جمله آسیا، اروپا، آمریکا و ... بصورت هوایی ارسال میشود.

پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی ، با وسعت زیاد خود، مکانیست برای شرکت‌های حمل بار هوایی و فریت بار مسافری ، تا خدمات گسترده‌ی خود را در زمینه ارسال بار هوایی، به هموطنان عزیز عرضه بدارند.
شرکت های فریت بار در پایانه هوشمند بار ایران ایر

برای اغلب مهاجرین و دانشجویان خارج از کشور، و همچنین برای اغلب شرکتهای صنعتی و تولیدی، انجام فریت بار امری وقتگیر و دردسر ساز بوده و زمان زیاد، و در برخی موارد هزینه‌های گزافی را، برای آنها در بر میگیرد.
مراحل پیچیده‌ی گمرکی و رزرو گرفتن از شرکتهای مختلف حمل بین المللی بار، که هرکدام پروسه های خود را دارا هستند، اغلب برای اشخاص و شرکتها دردسر سازند و زمان زیادی را از وقت آنها میگیرند. اخذ مدارک و انجام مراحل پیچیده گمرکی و صدور بارنامه و انبارداری ، در کنار بسته‌بندی‌های مورد نیاز و استاندارد بین المللی، برای اغلب افراد مسئله‌ای بغرنج و خارج از عرف زندگی شخصی و یا تجارت شرکتها میباشد.

لذا اشخاص و شرکتها اغلب ترجیح میدهند تا تمام این پروسه های بسیار وقت گیر و پیچیده را به شرکتهای فریت بار بسپارند و خود، آسوده به مسافرت و تجارت خود بپردازند. شرکتهای فریت بار، در زمینه‌ی فریت انواع کالاها به مقاصد مختلف بین‌المللی، در انواع روشهای هوایی و زمینی و دریایی، تجربه و تخصص دارند. شرکتهای فریت بار مانند شرکت آریان آسمان ، با اغلب شرکتهای هواپیمایی بین‌المللی و همچنین با اغلب شرکتهای کشتیرانی بین‌المللی، قرارداد داشته و بهترین شرایط را برای فریت بار شما در اسرع وقت و با کمترین قیمت و هزینه، در نظر میگیرند.


شرکت فریت بار آریان آسمان در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی

شرکت آریان آسمان با مجوز رسمی هواپیمایی کشوری، در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی دارای دفتر رسمی میباشد. از جمله خدماتی که در این دفتر ارائه میشود فریت بار مسافری، بسته بندی تخصصی کالا، صادرات بار، صدور بارنامه هوایی و ... میباشد. دفتر مرکزی آریان آسمان، واقع در شهر تهران، به امورد واردات، ترخیص و بازرگانی میپردازد.

شرکت فریت بار آریان آسمان با مجوز رسمی هواپیمایی کشوری، اولین و تنها شرکت حمل بار هوایی عضو اتحادیه جهانی IATA و شبکه جهانی حمل و نقل بین المللی WWPC در ایرانست. این شرکت با سالها تجربه در زمینه‌ی فریت بار بصورت هوایی، زمینی و دریایی به تمام نقاط جهان، قادر است تا شما را با کادر مجرب و متخصص خود، در تمامی مراحل ارسال بار هوایی، یاری دهد. آریان آسمان با داشتن نمایندگی‌های گسترده در بسیاری از کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی، میتواند لوازم و کالاهای شما را چنانچه تجاری باشد، در شرکت شما تحویل گرفته و پس از بسته‌بندی تخصصی، آنرا در شرکت شما در مقصد تحویل نماید؛ و چنانچه بار شخصی باشد، آنرا در منزل تحویل گرفته و در فرودگاه مقصد، تحویل شما نماید.قسمتهای مختلف پایانه بار هوشمند فرودگاه امام خمینی


1 قسمت گمرک پایانه هوشمند بار ایران ایر

قسمت گمرک پایانه بار فرودگاه امام خمینی به دو بخش مجزا تقسیم شده است:

گمرک تجاری

در این قسمت از گمرک پایانه، که در مرکز امارت پایانه و در طبقه‌ی دوم آن قرار دارد، امور رسیدگی به صادرات کالا از ایران به خارج از کشور بصورت هوایی، رسیدگی میشود. کلیه امور مربوط به مدارک و مجوزهای صادراتی در این قسمت انجام میشود.

گمرک فریت مسافری

در این قسمت از گمرک که در بخش انبار پایانه قرار دارد، امور رسیدگی به فریت بار مسافری از ایران به خارج از کشور بصورت هوایی، انجام میشود. کلیه امور مربوط به صدور مدارک و مجوزهای فریت بار مسافری در این قسمت انجام میشود. همچنین در این قسمت، ارزیابی کالاهای صادراتی و فریت مسافری نیز، توسط بازرسین گمرک صورت میپذیرد.

2 قسمت بسته بندی بار در پایانه هوشمند فرودگاه امام

پس از ارزیابی کالا، نوبت به بسته بندی بار فریت میشود. در این قسمت کلیه‌ی بارها در کارتن‌های مرغوب و در گونی کاملا بسته‌بندی و پلمپ شده تا از آسیب رسیدن به آن در طول حمل بار هوایی، جلوگیری شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، بسته بندی فریت بار را مشاهده نمایید.

3 قسمت بازرسی بار در پایانه هوشمند ایران ایر

پس از بسته بندی، بار شما در قسمت بازرسی بار، توسط دستگاه ایکس ری (X-Ray) کاملا بازرسی میشود . از اینروی میبایست برای اینکه بسته های شما مجددا باز نشوند، از بهمراه داشتن بارهای غیرمجاز در فریت بار، جدا اجتناب کنید.

4 قسمت قرنطینه بار در ترمینال کارگوی فرودگاه امام خمینی

بار شما پس از طی مراحل بالا و بازرسی، در انبار قرنطینه بزرگ ایران ایر، قرنطینه میگردد تا در زمان مقرر، به زیر پرواز خروجی شما تراک شود. این انبار بسیار بزرگ، ظرفیت بسیار بالایی داشته و بارهای بسیار حجیم براحتی در آن قرنینه میشوند.

5 قسمت قرنطینه کالاهای ارزشمند در ترمینال کارگوی فرودگاه امام خمینی

در این قسمت کالاهایی که ارزش بسیار بالایی دارند، قرنطینه و محفوظ میشوند. کالاهایی از قبیل طلا و اشیای قیمتی و آثار باستانی موزه ها و ...

6 یخچالهای بزرگ جهت قرنطینه کالاهای فاسدشدنی در پایانه بار فرودگاه امام

در این قسمت دو یخچال بزرگ بالای صفر و زیر صفر برای کالاهای فاسد شدنی وجود دارد. کالاهایی از قبیل میوه و سبزیجات، گوشت و ماهی، میگو و خرچنگ، لبنیات و مواد پروتئینی و ... در این یخچالهای بزرگ قرنطینه میشوند تا زمان پرواز آنها برسد.

7انبار کالاهای خطرناک در ترمینال کارگوی پایانه بار هوشمند ایران ایر

این انبار، مختص قرنطینه کردن موقت بارهایی است که در دسته ی کالاهای خطرناک قرار میگیرند. مانند بارهای رادیو اکتیو، آتشزا، نمونه های عفونی و ... . برای اطلاعات بیشتر رجوع کنید به صفحه ی حمل هوایی کالاهای خطرناک .

8 انبار HRCM

این قسمت حفاظت شده در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام، مختص بارهایی است که در بازرسی ایکس‌ری موفق به دریافت مجوز حراستی نشده است. اینگونه بارها که معمولا محموله های حجیم و یا سنگین هستند، در انبار HRCM برای یک الی چند روز، قرنطینه میشوند تا توسط سگ‌های مواد یاب پلیس سپکا، بازرسی مجدد شده و مجوزهای امنیتی و حراستی برای حمل هوایی و خروج از کشور را دریافت نمایند.

Share This