پرسش های متداول

1 مسافران خروجی تا چه میزان کالا را می توانند همراه خود به خارج از کشور ببرند؟
مسافران خروجی اعم از اینکه ایرانی باشند یا خارجی, می توانند علاوه بر وسایل سفر و لوازم شخصی, کالاهای ایرانی به هر میزان و کالای ایرانی تا سقف مقرر در آیین نامه مسافران ورودی را همراه ببرند. مشروط بر آنکه هر دو گروه کالا جنبه تجاری پیدا نکنند.
مسافران خروجی از قلمرو گمرکی به مقاصد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مشمول مقررات این ماده نیستند و در صورتی که از طریق مناطق مذکور از کشور خارج شوند, موظفند کالای همراه خود را به گمرک اظهار نمایند.
2 شرایط خروج اشیا عتیقه و کتب خطی چگونه است؟
اشیاء عتیقه یا میراث فرهنگی به تشخیص سازمان میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی, قابلیت صدور قطعی ندارند.
خروج اشیا عتیقه و کتب خطی ممنع است.
خروج اشیا عتیقه, آثار هنری اصیل، کتاب های خطی و سنگی, قطعات خوشنویس شده, اوراق مینیاتور, انواع سکه های گرانبها و انواع اشیاء تاریخی و میراث فرهنکی ممنوع است.
3 خروج وسایل اتباع خارجی که به طور رسمی در ایران به کار یا تحصیل اشتغال دارند, به چه ترتیب است؟
خارجیانی که به طور رسمی در ایران کار یا تحصیلات حوزوی یا دانشگاهی اشتغال دارند در پایان کار یا تحصیل می توانند لوازم منزل خود را در حد متعارف بدون ارائه مجوز یا کارت بازرگانی از کشور خارج نمایند.
4خروج خشکبار همراه مسافر تا چه میزان است؟
خروج انواع خشکبار به همراه مسافر به مقداری که جنبه تجاری نداشته باشد بلا مانع خواهد بود. حداکثر مقدار مجاز پسته برای خروج به ازای هر گذر نامه 10 کیلو گرم می باشد. این محدودیت شامل جهانگردانی که دارای گذرنامه خارجی می باشند, نمی شود.
5خروج خاویار به همراه مسافر تا چه میزان مجاز است؟
میزان ورود و خروج خاویار توشط مسافران (125 گرم) می باشد.
6 خروج زیور آلات شخصی همراه مسافر تا چه میزان مجاز است؟
خروج زیور آلات شخصی همراه مسافر حداکثر تا میزان 150 گرم از انواع مصنوعات طلا مجاز خواهد بود.
چنانچه زیورآلات مورد بحث مزین به سنگ های گرانبها از قبیل الماس, زمرد و برلیان باشد نبایستی وزن منصوب به آنها از اجزاء قیراط (کمتر از یک قیراط) تجاوز نماید.
7خروج مصنوعات و ظروف نقره به عنوان هدیه و سوغات تا چه میزان مجاز است؟
خروج مصنوعات و ظروف نقره به عنوان هدیه و سوغات توسط مسافر حداکثر به میزان 3 کیلوگرم مجاز می باشد. مشروط بر اینکه موارد مذکور از زمرهآثار فرهنگی و تاریخی محسوب نگردد.
8 شرایط خروج آثار صوتی و آلات موسیقی چگونه است؟
ارسال کلیه آثار صوتی (اعم از CD و نوار) که دارای مجوز تکثیر از مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشند به خارج از کشور و از کلیه مبادی خروجی, با رعایت کلیه مقررات و ضوابط گمرکی به هر میزان مجاز می باشد.
9خروج آثار صوتی تصویری و رایانه ای از طریق واحدهای پستی به خارج از کشور به چه ترتیب است؟
خروج آثار صوتی تصویری و رایانه ای از طریق واحدهای پستی به خارج از کشور بدون اضهار نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بلا مانع است.
10 ارسال آثار مکتوب شامل کتاب و مطبوعات از طریق واحدهای پستی به خارج از کشور به چه طریق است؟
خروج آثار مکتوب شامل کتاب و مطبوعات با رعایت سایر مقررات (تجاری نبودن) از طریق واحدهای پستی به خارج از کشور بدون اضهار نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بلا مانع است.
11 آیا خروج کلیه آثار فرهنگی به خارج از کشور مجاز است؟
خروج کلیه آثار از کشور به صورت محموله پستی, همراه مسافر یا تجاری به استثناء موارد ذیل آزاد می باشد:
الف) قرآن مجید که دارای مهر تایید شورای نظارت بر چاپ و نشر قرآن (وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی) نباشد.
ب) فیلم های سینمایی 35 میلیمتری.
ج) اصل کلیه کتب خطی و سنگی و چاپ سنگی.
د) آثار هنری و ادوات موسیقی که جزو میزاث فرهنگی کشور محسوب می شود.
12کالاهای ممنوعه برای واردات و صادرات کدامند؟
1- مشروبات الکلی
2- وسایل قمار
3- اسلحه سرد و گرم و مواد محترقه و منفجره
4- مواد مخدر
5- نشریات, تصاویر, فیلم, عکس و هر کالایی که مغایر شئونات مذهبی و ملی کشور باشد.
6- هر نوع نوشته مخالف مذهب رسمی کشور و یا مخل نظم و عفت عمومی و شئون ملی
7- سایر کالاهایی که منع شرعی و قانونی دارند و یا ورود و صدور آنها به موجب جدول تعرفه گمرکی یا دستورالعمل های خاص ممنوع شناخته شده است.
اشیاء عتیقه یا میراث فرهنگی به تشخیص سازمان میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی, قابلیت صدور قطعی ندارند.
خروج اشیا عتیقه, آثار هنری اصیل, کتاب هاب خطی و سنگی, قطعات خوشنویس شده, اوراق مینیاتور و انواع سکه های گرانبها و هر نوع اشیاء تاریخی و میراث فرهنگی ممنوع است.
13 مقررات خروج فرش و گلیم دستباف از کشور چگونه است؟
1) خروج فرش دستباف به همراه مسافر تا سقف 20 متر مربع مجاز بوده و محدودیتی از نظر تعداد قطعات فرش همراه مسافر در سقف متراژ یاد شده وجود ندارد. بدیهی است خروج فرش های نفیس که دارای ارزش های تاریخی و میراث فرهنگی هستند, ممنوع است.
2) خروج فرش دستباف به همراه مسافر به کشور امارات متحده عربی و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس در سقف مندرج در بند (1) بلا مانع است.
تبصره- خروج فرش دستباف همراه مسافر به مقصد کشورهای زیارتی عراق, سوریه و عربستان سعودی به منظور جلوگیری از مشکلات و تبعات بعدی کماکان ممنوع است.
3) خروج فرش همراه مسافر علاوه بر مرزهای هوایی از مرزهای زمینی و دریایی نیز مجاز می باشد.
14 ورود زیورآلات طلای همراه مسافر تا چه میزان مجاز است؟
ورود زیور آلات طلای همراه مسافر از قبیل گردنیند, دستبند, گوشواره, انگشتری, النگو, ساعت و غیره در حد متعارف و برای مصارف شخصی به صورت واحد مجاز بوده و ورود مازاد بر آن منوط به کسب اجازه قبلی از بانک مرکزی می باشد.
15شرایط ورود و صدور حیوانات و پرندگان اهلی چگونه است؟
ورود حیوانات و پرندگان اهلی منوط به ارائه گواهی بهداشت از کشور مبدا و تایید سازمان دامپزشکی کشورمان می باشد ولیکن در صورتی که به صورت تجاری باشد پس از ثبت سفارش در وزارت صنعت, معدن و تجارت و پرداخت حقوق ورودی امکان پذیر است و صدور آنها نیز منوط به ارائه گواهی بهداشت از سازمان دامپزشکی کشورمان خواهد بود.
اقلام دامی یا نباتی و گونه های جانوری برای حفظ ذخایر ژنتیکی یا حفاظت محیط زسیت طبق فهرست اعلامی از سوی سازمان های مربوطه, قابلیت صدور قطعی ندارند.
16 ورود دارو به داخل کشور چگونه است؟
ورود دارو در حد مصرف شخصی و کم قابل ترخیص است, بیشتر از آن درصورتی که جنبه تجاری پیدا کند مشمول اخذ ثبت سفارش و مجوزهای قانونی از قبیل وزارت بهداشت و ... و پرداخت حقوق ورودی می گردد.
17ورود سیگار برای هر مسافر به چه میزان مجاز است؟
ورود سیگار برای هر مسافر به میزان یک باکس معادل 200 نخ یا 50 عدد سیگار برگ مجاز می باشد. همچنین میزان مجاز تنباکو برای هر مسافر 250 گرم است.
18مدت مجاز تردد خودروهایی که به صورت ورود موقت به کشور وترد می شوند چگونه است؟
• مدت مجاز تردد خودروهایی که به صورت ورود موقت به کشور وارد می شوند با دفترچه کارنه دوپاساژ, به داخل کشور با رعایت ماده 78 قانون امور گمرکی و 142 تا 144 آیین نامه گمرکی 3 ماه خواهد بود که در خصوص خودروهای وارده از حوزه خلیج فارس غیرقابل تمدید و از سایر مبادی با برسسی اسناد و داشتن شرایط خاص اعم از عدم ورود و خروج و غیره تا سه ماه دیگر تمدید امکان پذیر است.
• خودروهای شخصی که به صورت موقت و برای تردد وارد کشور می شوند جهت اخذ پلاک موقت پس از اخذ گواهی مربوطه از گمرک مرز ورود باید به اولین واحد شماره گذاری راهنمایی و رانندگی که در گواهی صادره از گمرک مرز ورود مشخص شده, مراجعه نمایند.
19شرایط کلی واردات قطعی خودرو به چه شکل است؟
واردات قطعی خودرو پس از ثبت سفارش وزارت صنعت, معدن و تجارت به استناد ماده 8 قانون صادرات و واردات و اخذ ضوابط فنی نمایندگی خدمات پس از فروش, استاندارد, سازمان محیط زیست و بهینه سازی سوخت در صورت نو بودن با پرداخت حقوق ورودی امکان پذیز است.

34 سوال برای مقاله " faq "

 1. Amirhossein mirshekar گفت:

  وسایل به هنگام ورود به ایران بررسی می شوند

  1. admin گفت:

   سلام. در هنگام ورود به ایران برای بار فریت ، ممکن است بازرسین گمرک بار شما را بازرسی نمایند.

  2. محمدی گفت:

   سلام داروهای پزشکی میشه ارسال کرد تا چه تعداد یامقدار مثل داروهای سرماخوردگی مفاصل.

   1. admin گفت:

    سلام. چنانچه قصد ارسال داروی خاصی که از لحاظ گمرکی ممنوعیت نداشته باشد دارید ، میتوان آنرا در حد استفاده شخصی ارسال نمود.

 2. منصور گفت:

  سلام وخسته نباشید ایا ارسال یک دوچرخه ویک تلویزیون و مقداری پوشاک همگی معستمل میباشند خودم نیز مسافر نیستم امکان ارسال بعد از باز شده پروازها امکان دارد و مبلغ دریافتی به کیلو میباشد یا بسته ممنون از راهنمایی شما در ضمن یک فرش گوچک نو

  1. admin گفت:

   سلام وقت بخیر؛
   بله امکان ارسال کالا بصورت هوایی وجود دارد .
   برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا وزن و مقصد درخواستی خود را به شماره ٠٩١٠۵٩۴٩٠١٠ ارسال نمایید.
   با تشکر

  2. رضا گفت:

   با سلام
   من در المانم بنده تعداد ۸عدد کتونی فیک ادیداس خریداری کردم همراه ۲۰ کیلو برنج و تعداد ۹عدد انگشتر نقره و یه مقدارم مواد خوراکی و سبزی خشک میخواستم بدونم اگر باررافریت کنم از ایران امکان داره که گمرک المان به تعداد کتونیها گیر بده

   ممنونم

   1. admin گفت:

    با عرض سلام .
    قوانین گمرکات مقصد را باید از خود مقصد بپرسید . میتوانید شماره های تماس گمرک شهرهای آلمان را در سایت ما مشاهده کرده و با آنها تماس بگیرید و سوالات خود را از آنها بپرسید. مشکلی از جهت ارسال نیست و ما این محموله را برای شما ارسال میکنیم. ولی ترخیص با گیرنده میباشد.

    1. محسن محبی گفت:

     سلام
     من شیراز هستم قصد ارسال ۲۰ گرم زعفران به آلمان دارم

     1. admin گفت:

      سلام. همکاران در خصوص ارسال بار زعفران بصورت هوایی به آلمان با شما تماس میگیرند.

   2. حمید رضا نیکنام گفت:

    سلام خسته نباشید ببخشید شما در اصفهان هم نمایندگی دارید ؟من ساکن انگلیس هستم و میخواهم یک تنور گازی برایم ارسال کنندبه منچستر یا شفیلد لطفا بفرمایید که شرایط ارسال به انگلیس بدون مسافر چگونه است ؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

    1. admin گفت:

     سلام دمت شما. همکاران ما برای ارسال بار از اصفهان به انگلستان با شما تماس میگیرند. شرایط هزینه ها به شما اعلام خواهد شد.

 3. محدثه گفت:

  سلام ارسال پست ب کشور المان الان بازه .اخه ب دلیل کرونا بسته بودن پست ها ایا باز شده

  1. admin گفت:

   سلام دوست عزیز ؛
   وقت بخیر .
   بله امکان ارسال هوایی کالا به کشور آلمان با هواپیمایی قطر وجود دارد.
   برای دریافت اطلاعات بیشتر وزن و شهر مقصد کالا را به شماره ٠٩١٠۵٩۴٩٠١٠ ارسال نمایید

 4. فریده کیانی گفت:

  سلام آیا ارسال لپ تاپ و آی پد را میتوان با حمل بار هوایی به کشور انگلستان فرستاد
  باتشکر

  1. admin گفت:

   سلام. بله میشود لپ تاپ و مابقی لوازم الکتریکی را هم به صورت بار فریت به خارج از کشور ارسل نمود. منتهی میبایست باتری آن جدا شود. چرا که باتری جزو کالاهای خطرناک محسوب شده و ارال آن بصورت فریت ممنوع میباشد.

 5. ناشناس گفت:

  سلام ، ۴ عدد فرش ۶ متره ماشینی که ۱۳۰ کیلو میباشد .قیمت ارسال آن چه میزان میباشد.با تشکر

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. لطفا مقصد خود را ذکر بفرمایید. از حضورتان در سایتمان سپاسگزاریم. لطفا شماره تماس بگذارید و یا با شماره ٠٩١٠۵٩۴٩٠١٠ سرکار خانم جلالی تماس بگیرید. با تشکر.

 6. عبدالله گفت:

  سلام ، ۴ عدد فرش ۶ متره ماشینی که ۱۳۰ کیلو میباشد .قیمت ارسال آن چه میزان میباشد.با تشکر

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. لطفا مقصد خود را ذکر بفرمایید. از حضورتان در سایتمان سپاسگزاریم. لطفا شماره تماس بگذارید و یا با شماره ٠٩١٠۵٩۴٩٠١٠ سرکار خانم جلالی تماس بگیرید. با تشکر.

 7. ramin گفت:

  سلام خسته نباشی ۵ عدد فرش ۶متری ماشینی که حدود ۱۴۰کیلوبه مقصد استکهلم کیلوچقدر هزینه دارد ممنون.

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. همکاران ما در واحد فروش بار خدمت شما تماس خواهند گرفت.

 8. غلام رضا رفیعی گفت:

  برای فرستادن اسکوتر باطرای از انگلستان به ایران چیکار باید بکنم

  1. admin گفت:

   سلام. لطفا وزن محموله ی خود را ارسال کنید. با هواپیمایی ایران ایر ارسال میشود.

 9. جهان گفت:

  سلام،ایا امکان انتقال اسکناس از انکلستان به ایران از طریق شرکت شما وجود دارد مثلا هزینه ١٠٠هزار دلار ،و اینکه کمرک در أین خصوص کیر نمی دهد

  1. admin گفت:

   سلام خدمت شما. حمل اسکناس ممنوعیت گمرکی دارد.

 10. منا گفت:

  سلام ایا به وسایل منزل مالیات تعلق میگیرد ؟از تهران به تورنتو

  1. admin گفت:

   سلام. چنانچه فریت شده باشد خیر.

 11. دانيال گفت:

  سلام وقت بخیر،
  بنده میتونم بدون اینکه خودم به کشور ترکیه سفر کنم از طریق شرکت شما مقداری مواد خوراکی شامل خشکبار رو به منظور تجاری به کشور ترکیه ارسال کنم؟ با ذکر اینکه اونجا شخصی برای دریافت موارد ارسالی هست
  اگر میشه محدودیتی وجود داره؟ و محدوده قیمت رو هم اگر بگید ممنون میشم وزن بار حدود یک تُن

  1. admin گفت:

   سلا. همکاران ما برای بیان کامل شرایط ارسال بار به ترکیه با شما تماس میگیرند. همچنین میتوانید در صفحه ی فریت بار به ترکیه ،‌اطلاعات خوبی را در خصوص ارسال انواع بار به ترکیه مطالعه نمایید.

 12. Mm گفت:

  سلام کارهای هنری انجام میدم و وسایل کارم که شامل رزین اپوکسی میشه بسته بندی و یا چسب های متنوع و رنگ ها میشه ببرم؟

  1. admin گفت:

   سلام. چنانچه بار شما مایع باشد بدلیل کالای خطرناک بودن بصورت هوایی فریت نمیشود. مگر اینکه بسته بندی کالای خطرناک شود. اما چنانچه بار شما جامد است ارسال میشود. برای هزینه فریت بار ، لطفا وزن و مقصد خود را اعلام بفرمایید.

 13. زيبا گفت:

  سلام
  مقداری پوشاک و لوازم بهداشتی از استکهلم به مقصد لاهیجان میخام بفرستم. آیا در شرایط الان ایران و بستن خطوط هوایی ترکیه به ایران، امکان ارسال بار در حد ٧ کیلو رو دارید. مقاصد شهرهای کوچک چطور باید هماهنگ شه
  ممنونم

  1. admin گفت:

   سلام.
   چون کالا جنبه تجاری ندارد، از سرویس های پستی استعلام بگیرید. باایرلاینهای موجود در شرایط فعلی این امکان میسر است.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید:

Share This