هزینه فریت بار

هزینه فریت بار هوایی به خارج از کشور

هزینه فریت بار هوایی ، در کنار بسته بندی مناسب و اطمینان از سلامت بار ، خود عاملی بسیار مهم و تاثیرگذار در روند فریت بار به خارج از کشور میباشد. هزینه فریت بار مسافری به خارج از کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد . اما پیدا کردن یک آژانس معتبر هوایی با قیمت مناسب ، گاه مسافران را دچار سردرگمی میکند .

در اینجا ما قصد داریم تا شما را با عوامل مختلفی که بر قیمت ارسال بار فریت با هواپیما به خارج از کشور تاثیر میگذارند آشنا کرده و به شما کمک کنیم تا بتوانید با رعایت چند نکته در فریت بار خود ، هزینه های آنرا مدیریت کنید.

هزینه فریت بار هوایی

هزینه فریت بار با هواپیما

قیمت فریت بار با هواپیما بیشتر از هزینه فریت بار زمینی و دریایی است . اما محاسن بیشتری نسبت به آن دارد . محاسنی از قبیل سرعت بالای ارسال ، امنیت بسیار بالای حمل هوایی ، قابلیت آن برای حمل بارهای فاسد شدنی نظیر مواد غذایی ، دارو و نمونه های آزمایشگاهی و میوه ، و دیگر موارد .

قیمت ارسال بار مسافری به کشورهای خارجی مانند انگلستان ، کانادا ، آمریکا ، آلمان ، سوئد ، استرالیا ، نروژ ، فنلاند ، سوییس ، ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی ، آسیایی و آمریکایی همواره تابع قیمت دلار بوده و هست. چرا که ایرلاینها همواره از قوانین یکتایی تبعیت میکنند و هزینه های حمل بار هوایی به اروپا و آمریکا برای همه ی آنها تقریبا در یک سطح است مگر اینکه خدمات ویژه ای برای حمل بار شما داده شود ( مثلا بار شما حیوان زنده و یا بار فاسد شدنی و یا جنازه و تابوت باشد) .

در غیر اینصورت تنها خدمات جانبی شرکتهای حمل بار در کشورهاست که قیمت و هزینه های ارسال بار خارجی را متفاوت میکند. بسیاری از شرکتها هزینه های جانبی بیشتری را تحت عنوانهای متفاوت از مسافران طلب میکنند که اصلا منصفانه نبوده و برخلاف تعهدهای کاری و اخلاقی بین المللی است.
مقایسه هزینه فریت بار هوایی شرکت های مختلف

مطمئنا رقابت زیادی مابین شرکتهای حمل بار و همچنین ایرلاین های هوایی برای ارائه ی قیمت ها و تعرفه های پست هوایی وجود دارد. شرکت آریان آسمان نیز همواره در راستای تکریم مشتریان خویش ، بهترین شرایط را از لحاظ ایمنی بار و انتقال سریع به مقصد و نیز بهترین و کمترین قیمت های حمل بار فریت ارائه میدهد. آریان آسمان دست شما را در انتخاب ایرلاین حامل باز میگذارد تا خود با مقایسه ی قیمتهای شرکتهای مختلف برای حمل هوایی بار به کشورهای خارجی ، بهترین و منصفانه ترین قیمت را برای ارسال بار مسافری خود در نظر بگیرید. ما تداوم پیشرفت این شرکت را در رضایتمندی شما میدانیم.قیمت هر کیلو بار فریت هوایی

قیمت هر کیلو بار فریت به مقصدهای مختلف متفاوت است .این قیمت برای مقصدهای مختلف از 1 دلار تا 4 دلار (بسته به وزن و حجم بار ) متفاوت است. ایرلاینها برای مقصدهای مختلف محاسبات مختلفی دارند . هزینه های جانبی را هم نبایست نادیده گرفت . ما بشما می آموزیم که چطور قیمت و هزینه ی حمل هوایی بار خود را مدیریت کنید.

. قیمت حمل بار هوایی شما در بارنامه ای که در شرکت آریان آسمان صادر میشود برای شما فاکتور میشود و شما میتوانید قیمت حمل هوایی برای هر کیلو بار خود را به خارج از کشور ببینید .

هزینه ارسال بار هوایی در مقایسه با قیمت اضافه بار مسافری

در مقایسه با هزینه های سنگین اضافه بار مسافری ، قیمت فریت بار غیر همراه مسافری بسیار مقرون به صرفه است . شما تنها مجاز به حمل 25 الی 40 کیلو بار ( بسته به کلاس ایرلاینی که با آن سفر میکنید و نیز مقصد مورد نظرتان ) هستید . و برای هر کیلو بار اضافه میبایست حدود 30 دلار پول پرداخت کنید. که مثلا برای 10 کیلو اضافه بار شما میبایست 300 دلار معادل تقریبی 4 میلیون تومان پول پرداخت کنید. این در حالیست که شما با همین هزینه میتوانید 100 کیلو بار بصورت بار غیر همراه ، فریت کنید .

قیمت پایین هزینه های فریت ، دست شما را برای ارسال تمام لوازم منزلتان به کشوری که در آن قصد اقامت دارید باز میگذارد. با رعایت آنچه ما بشما پیشنهاد میکنیم ، شما میتوانید با بهترین قیمت و کمرتین هزینه بار خود را به مقصد خود بفرستید. عواملی که در قیمت حمل بار هوایی موثرند بدین شرح میباشند :عوامل موثر در هزینه حمل بار هوایی به خارج از کشور

عموامل مختلفی در تعیین تعرفه و قیمت حمل هوایی بار شما به کشورهای خارجی موثر است . عواملی نظیر :

  • داخلی یا خارجی بودن ایرلاین حمل کننده بار
  • کلاس شرکت هوایی ( به سبب نوع و کیفیت خدمات بار)
  • قیمت ارز در ایران که فی الحال مابین 8000 تا 12000 تومان در نوسان است
  • نوع بسته بندی بار شما ( کارتن ، گونی، جعبه چوبی یا فلزی ، پالت بندی )
  • بار مسافری باشد و یا اینکه بصورت نمونه غیر تجاری ارسال شود
  • مقصد شما ( بدیهی است که مقاصد دورتر هزینه ی بالاتری دارد)
  • وزنی و یا حجمی بودن بار شما ( در زیر بار حجمی توضیح داده میشود)
  • خاص و ویژه بودن نوع بار شما (مثلا حیوان زنده و یا بار کالای خطرناک)
  • و موارد متفرقه ای که ممکن است استثنائا برای بار شما لحاظ شود

هزینه های جانبی در کنار هزینه های تعرفه بار هوایی

علاوه بر هزینه ای که برای هر کیلوگرم بار فریت محاسبه می شود سایر هزینه ها ی جانبی بارنامه به شرح زیر می باشد :
- مبلغ بارنامه که برای هر ایرلاین متفاوت است

- مبلغ مالیات ارزش افزوده

- هزینه حمل با تراک (در صورتی که قسمتی از فرایند حمل به صورت زمینی و توسط کامیون صورت پذیرد)

- محموله های خاص نظیر کالاهای خطرناک ؛ حیوانات زنده و جنازه نیز هزینه های مربوط به خود را دارا می باشند.

- هزینه ی بسته بندی های مختلف مانند کارتن و جعبه های چوبی و پالت و احیانا سمپاشی آنها برای مقاصد خاصی مانند استرالیا و انگلستان

نرخ بار فریت چگونه محاسبه می شود؟

همانطور که گفتیم نرخ بار بستگی به میزان وزن بار و حجم بار و ایرلاین حمل کننده دارد و به صورت معمول در وزن های 45 ، 100، 250، 500 و 1000 کیلو گرم شامل مقداری تخفیف می شود. به عنوان نمونه نرخ هر کیلو گرم بار برای ارسال به توکیو توسط هواپیمایی امارات به صورت زیر می باشد.
قیمت ارسال بار مسافری - قیمت فریت بار هوایی

همچنین به منظور بهینه کردن تعرفه ی بار خارجی برای مسافر، از نقطه شکست استفاده می شود که در نزدیکی های نقاط تخفیف می باشد. به عنوان مثال نقطه شکست قیمت در نرخ 100 کیلو، 84 کیلو می باشد. به این معنا که برای بار های 84 کیلو و به بالا نرخ 100 کیلو گرم و وزن 100 کیلو گرم محاسبه میشود. به معنای دیگر اگر مسافری 90 کیلو گرم بار فریت داشته باشد بهتر است به جای پرداخت (90X3.5=315$) از نرخ 100 کیلو گرم یعنی(100$x2.95=295) استفاده شود.
برای مطلع شدن به بخش در خواست نرخ مراجعه نموده و یا با شماره تماس دفترفرودگاه در قسمت تماس با ما تماس حاصل فرمایید.


وزن حجمی چیست ؟

وزن حجمی یا ابعادی، وزنی است که خطوط هوایی با توجه با ابعاد و حجم بسته برای مرسولات هوایی تعیین میکنند. چرا که عامل محدودیت در هواپیما علاوه بر وزن، حجم کالا هم می باشد و برای کالاهایی که چگالی کمی دارند و حجم بیشتری نسبت به وزنشان دارند وزن حجمی ملاک قرار میگیرد. به طور نرمال وزن یک متر مکعب فضای هواپیما 166.66 کیلو گرم محاسبه می شود.

روش محاسبه وزن حجمی:
6000/(طول*عرض*ارتفاع)= وزن حجمی
تمامی ابعاد باید به سانتیمتر محاسبه شوند.**

چگونه می توان در هزینه های حمل بار هوایی صرفه جویی نمود؟

با توجه به تعریف وزن حجمی یا وزن قابل پرداخت در حمل هوایی، حتی المقدور باید از ارسال کالاهایی که چگالی کمی دارند(وزن حجمی آنها کمتر از167کیلو بر مترمکعب میباشد ) در تعداد بالا پرهیز کرد.
بسته بندی کالا ها را به گونه ای انجام دهید که با حداقل تعداد کارتن بتوان حداکثر وزن بار را در آن جای داد تا از اضافه شدن وزن حجمی به بار جلوگیری گردد.
تا جایی که می شود وزن بار را به نقاط تخفیف قیمت مانند 45 کیلو، 100 کیلو و ... نزدیک نمایید.برای استعلام قیمت فریت بار میتوانید فرم زیر را پر کرده و ارسال نمایید:
هزینه بسته بندی بار فریت هوایی

بسته بندی امروزه در صنعت هوانوردی ، دانشی تخصصی محسوب میشود که تابع قوانین مخصوصخود است و این باعث میشود که هزینه های بسته بندی هم به تبعیت از آن قوانین تابع مقررات بسته بندی باشد. میبایست به این نکته توجه داشته باشید که بسته بندی بار هوایی امری متفاوت از بسته بندی های معمول در حمل لوازم منزل به طریق زمینی میباشد.

در قوانین بین المللی هوایی اهمیت بسیار زیادی به بحث بسته بندی کالاها داده شده است . چنانکه کتاب های قطور و پیچیده ای مختص بسته بندی انواع کالاها و مواد برای حمل هوایی ، توسط سازمان جهانی ICAO نگاشته شده است که کلیه ی ایرلاین ها موظف به رعایت آنها جهت پیشبرد کیفیت و ایمنی پروازها میباشند.

در بحث بسته بندی لوازم خانگی و بار مسافری ، هزینه ها اغلب شامل بسته بندی لوازم شخصی در کارتن های مقاوم و مناسب که درون گونی های پلاستیکی پیچیده میشوند میباشند. اما چنانچه در بار شما اشیای قیمتی و ظروف شکستنی وجود داشته باشد میبایست از نایلونهای حبابدار برای جلوگیری از آسیب دیدگی بار شما و برای لوازم خاص از جعبه های چوبی و یا فلزی و نهایتا از پالت های چوبی و پلاستیکی استفاده شود که این خود بر هزینه های بسته بندی شما می افزاید.

سعی ما در شرکت آریان آسمان این است که تا جای ممکن بسته بندی لوازم شما طبق استاندادهای هوایی باشد تا ایمنی و سلامت بار شما تضمین شود. اما در این بین تلاش مان در این سمت میباشد که این امر با پایین ترین قیمت ممکن برای شما امکان بپذیرد.
هزینه های انبارداری برای بار فریت ورودی در مقصد برای 100 کیلوگرم

کشورهای اروپایی برای کالای مسافری حدود 100 یورو

کشور کانادا برای کالای مسافری حدود 100 دلار کانادا

کشور انگلیس برای کالای مسافری حدود 150 پوند

کشور استرالیا برای کالای مسافری حدود 260 دلار استرالیا

کشور آلمان برای کالای مسافری حدود 50 یورو

کشور اتریش برای کالای مسافری حدود 60 یورو
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share This