حمل و ارسال جنازه با تابوت
بصورت هوایی

parallax background

تشریفات حمل جنازه با هواپیما به چه صورت است؟

حمل جسد متوفی به خارج از کشور
و از کشورهای دیگر به ایران


همواره انتقال جسد متوفیانی که جایی دور از وطن و یا بستگان خود فوت میکنند دغدغه اطرافیان بوده و گاهی به علت پیچیدگی این روند و یا بالا بود هزینه ها، از این امر صرفنظر میکنند. پروسه حمل جسد انسان بصورت حمل هوایی، به نسبت حمل کالاهای عادی با جزئیات و تعداد مراحل بیشتر در گمرک هر کشور انجام میشود.

در برخی کشورها انجام تشریفات قبل از حمل، فقط توسط شرکتهای خاصی صورت می گیرد و بعد از آن، حمل توسط شرکتهای فورواردر انجام شدنی است. در تعدادی از کشورها هم فورواردرهای خاصی مجوزهای لازم جهت انجام کلیه مراحل ارسال هوایی جنازه با تابوت را دارند. عموماً حضور یکی از بستگان و آشنایان متوفی برای انجام تشریفات حقوقی و صدور مجوز حمل هوایی الزامی است.شرکت باربری هوایی آریان آسمان ماردین ، برای انتقال آن دسته متوفیان که از ایران، بصورت فریت بار به کشورهای دیگر ارسال میشوند، قادر به انجام مراحل گمرکی و ارسال به اقصی نقاط دنیا با نازلترین هزینه هاست. در مورد اجسادی که باید به کشور بازگردانده شوند نیز، نمایندگان طرف قرارداد با این شرکت در بیشتر مبادی ورودی چنین امکاناتی را دارند. در برخی کشورها نیز همانطور که ذکر شد، تا زمانی که مراحل اولیه توسط وابستگان متوفی در سفارتخانه آن کشور نهایی نشود، هیچ فورواردری قادر به انجام تشریفات حمل نخواهد بود.


امیدواریم شما هیچگاه از ما چنین سرویسی مطالبه نکنید!

لطفاً در صورت وجود هرگونه سوال، بخش پرسش‏های متداول را ملاحظه فرمایید و در صورتی که پاسخ خود را نیافتید، با ما تماس بگیرید.

8 سوال برای مقاله " ارسال جنازه با تابوت بصورت هوایی "

 1. Sama گفت:

  ما یه متوفی داریم به علت کرونا فوت شدن محل زندگیشون المان هستش
  هزینه ارسالشون به آلمان چقدر میشه؟

  1. admin گفت:

   سلام وقت بخیر .
   ضمن عرض تسلیت بشما و خانواده ی محترم ، همکاران در اسرع وقت توسط ایمیل شما با شما تماس خواهند گرفت. چرا که شماره ای که در سایت درج کردید اشتباه میباشد. در صورت نیاز با خانم جلالی به شماره ی ٠٩١٠۵٩۴٩٠١٠ تماس حاصل فرمایید.

  2. حمزه ریگی گفت:

   ما یک متوفی در مالدیو داریم هزینه حمل آن به تهران چقدر است

   1. admin گفت:

    باسلام
    مراحل قانونی باید توسط شخصی از نزدیکان متوفی در مراکز مورد تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا انجام بشه. بعد از اتمام مراحل مذکور پروسه حمل تا تهران بسته به شهر مبدا نهایتا ۳ روز زمان خواهد برد .

 2. حسین کمالی پور گفت:

  سلام وقت به خیر
  ما یه متوفی داریم که بعلت سکته قلب در روسیه فوت کرده و بامداد روز پنجشنبه از طریف شرکت هوایی ایرفلوت وارد ایران خواهد شد من بعنوان گیرنده آنجا خواهم بود . قرار است متوفی را با هواپیما به مشهد ببریم و در آنجا دفن کنیم شما چه کمکی می توانید به من بدهید . متشکرم

  1. admin گفت:

   سلام. ضمن عرض تسلیت به شما ، متاسفانه این شرکت تنها در ارسال بار خارجی فعالیت دارد.

 3. مريم هاشمى طهران گفت:

  سلام دایى من در لس انجلس به علت بیمارى کرونا بعد از ۴٠ روز در بیمارستان فوت کردن الان ١۶ روز گذشته و بازماندگان در امریکا میگن ما جنازه رو میخوایم بیاریم ولى اصلا اطلاعات دقیق رو نمیدهن سوال من اینه ایا میشه بیمار کرونایى رو اورد به ایران و ایا میشه جنازه رو به اسم غیر کرونا بیارن ایران

  1. admin گفت:

   سلام. قوانین بسیار سختگیرانه ای برای حمل جنازه در زمان کرونا اتخاذ شده است. مخصوصا برای وفات یافتگان از طریق ویروس کرونا. این موضوع را بایست از طریق سفارت پیگیری کنید. و چون ایران در ایالات متحده سفارتخانه ندارد و متوفای شما کرونایی بوده است ، بعید بنظر میرسد که امکان حمل باشد.

لطفا سوال خود را در این قسمت بپرسید:

Share This