فریت بار

 

فریت بار (Freight) چیست؟

فریت بار : در واقع به ارسال بار از مکانی به مکان دیگر گفته میشود. اما در ایران ، اصطلاح فریت بار (Freight) ، عموما برای ارسال بار مسافری از ایران به کشورهای خارجی گفته میشود. این حمل بار بصورت غیر همراه بوده و در مقصد نیاز به ترخیص از گمرک کشور مقصد دارد. وقتی گفته میشود که "باری به مقصدی فریت شد" ، به این معنی است که این بار به آن مقصد، بصورت بار غیر همراه ، ارسال شده است.

فریت بار میتواند حمل گستره ی وسیعی از کالاها را شامل شود. مانند فریت بار مسافری از قبیل : فریت لوازم منزل ، فریت لوازم شخصی ، فریت لوازم دانشجویی ، فریت حیوانات خانگی و... و یا فریت بارهار تجاری از قبیل : فریت نمونه های صنعتی ، فریت نمونه های آزمایشگاهی ، فریت نمونه های پزشکی ، فریت نمونه های نمایشگاهی و ...فریت بار برای کسانیکه قصد خروج از کشور ، مهاجرت به خارج از کشور و یا ادامه ی تحصیل در یکی از کشورهای خارجی را دارند بسیار حایز اهمیت میباشد. چرا که اغلب این اشخاص ، خواهان این هستند تا لوازم منزل خود را هم به مقصد جدید خود فریت نمایند. چرا که ارسال لوازم منزل بصورت اضافه بار مسافری و بصورت همراه ، برای مسافران اصلا مقرون بصرفه نیست. در این صفحه قصد داریم شما را بیشتر با فریت بار و مسائل مربوط به آن آشنا نماییم.

فریت بار چگونه انجام میشود؟

فریت بار ، که در واقع ارسال بار بصورت بین المللی به کشورهای خارجی میباشد ، امروزه یکی از مهمترین تجارت های بین المللی محسوب میشود. فریت بار چه بصورت مسافری و چه بصورت تجاری ، باعث گردش کالا و همچنین گردش ارز بین المللی بوده ، و امروزه خود بعنوان یکی از مهمترین فاکتورها ، هم در صنعت گردشگری و هم در زمینه ی تولید و بازاریابی و فروش کالاهای تولیدی در هر کشوری مطرح میشود. اگر شما مهاجر و یا دانشجویی هستید که قصد سفر و اقامت در خارج از کشور را دارید ، میتوانید لوازم شخصی و لوازم منزل و خرده بار شخصی مورد نیاز خود را هم به مقصد خود فریت نمایید. و یا چنانچه تولیدکننده ی قطعات و صنایع خاصی هستید میتوانید برای بازاریابی در کشورهای خارجی ، برای فریت بار خود اقدام نمایید.

ویدئوی فریت بار


در این ویدیو با فریت بار و انواع خدمات بار هوایی آریان آسمان آشنا میشوید.

مدارک مورد نیاز برای فریت بار چیست؟

برای انجام فریت بار چه بصورت مسافری و چه بصورت تجاری ، نیاز به اخذ مدارک معتبر بین المللی و مجوزهای گمرکی میباشد. مهم است این نکته را بدانید که برای فریت برخی از کالاها ، بجز مجوزهای گمرکی ، نیاز به مجوزهای داخلی و بین المللی از قبیل: مجوزهای آزمایشگاهی ، مجوزهای قرنطینه گیاهی برای ارسال خشکبار و میوه جات ، و قرنطینه ی حیوانی و مدارک واکسیناسیون برای فریت حیوان زنده و ... میباشد. شرکتهای حمل شما را ، به نسبت نوع کالایتان ، از مدارک مورد نیاز برای فریت بارتان آگاه میسازند.
برای اطلاعات بیشتر میتوانید صفحه ی مدارک فریت بار را مطالعه نمایید.

مراحل فریت بار

برای کسانیکه که برای اولین بار اقدام به فریت بار میکنند ، دانستن مراحل فریت بار الزامیست . پس از تهیه ی مدارک و مجوزهای ارسال کالا که در پاراگراف بالا ذکر شد، نوبت به رزرو گرفتن از شرکتهای حمل و نقل بین المللی نظیر شرکتهای هواپیمایی و یا کشتیرانی میباشد. در دفاتر فروش بار این شرکتها ، شما با ارائه ی مجوزهای گمرکی و دیگر مدارک مورد نیاز برای ارسال بار خود ، درخواست ارسال کالای خود را میکنید. این شرکتها هم با صدور بارنامه ، اقدام به حمل و ارسال کالای شما میکنند. بار شما ( بصورت زمینی یا هوایی و یا دریایی ) ارسال میشود . آنگاه شما و یا نماینده ی شما در کشور مقصد ، بار شما را از گمرک آن کشور ترخیص مینمایند.

مراحل فریت بار را میتوان بدین صورت لیست کرد:

  • تماس با شرکت آریان آسمان جهت ثبت سفارش فریت بار
  • حضور کارشناسان شرکت در محل شما جهت بازدید و مشاوره
  • بسته بندی تخصصی بار شما مطابق استانداردهای حمل هوایی
  • حمل بار شما تا فرودگاه امام خمینی و یا بنادر جهت حمل خارجی
  • بازرسی توسط گمرک و اخد مجوزات لازم گمرکی جهت فریت بار
  • بازرسی بار توسط حراست فرودگاه امام خمینی
  • رزرو ، پذیرش و انبارداری کالا جهت ارسال به مقصد مورد نظر شما
  • ارسال بار توسط شرکت هوایی مورد نظر
  • ترخیص بار در فرودگاه مقصد

 
 

شرکت های فریت بار

انجام فریت بار برای اغلب مهاجرین و دانشجویان خارج از کشور ، و همچنین برای اغلب شرکتهای صنعتی و تولیدی ، امری وقتگیر و دردسر ساز بوده و زمان زیاد ، و در برخی موارد هزینه های گزافی را ، برای آنها در بر میگیرد. مراحل پیچیده ی گمرکی و رزرو گرفتن از شرکتهای مختلف حمل بین المللی ، که هرکدام پروسه های خود را دارا هستند ، اغلب برای اشخاص و شرکتها دردسر سازند و زمان زیادی را از وقت آنها میگیرند. اخذ مدارک و انجام مراحل پیچیده گمرکی و صدور بارنامه و انبارداری ، در کنار بسته بندی های مورد نیاز و استاندارد بین المللی ، برای اغلب افراد مسئله ای بغرنج و خارج از عرف زندگی شخصی و یا تجارت شرکتها میباشد.

لذا اشخاص و شرکتها اغلب ترجیح میدهند تا تمام این پروسه های بسیار وقت گیر و پیچیده را به شرکتهای فریت بار بسپارند و خود ، آسوده به مسافرت و تجارت خود بپردازند. شرکتهای فریت بار ، در زمینه ی فریت انواع کالاها به مقاصد مختلف بین المللی ، در انواع روشهای هوایی و زمینی و دریایی ، تجربه و تخصص دارند. شرکتهای فریت بار ، با اغلب شرکتهای هواپیمایی بین المللی و همچنین با اغلب شرکتهای کشتیرانی بین المللی ، قرارداد داشته و بهترین شرایط را برای فریت بار شما در اسرع وقت و با کمترین قیمت و هزینه ، در نظر میگیرند.

شرکت فریت بار آریان آسمان

شرکت آریان آسمان با مجوز رسمی هواپیمایی کشوری، اولین و تنها آژانس بار هوایی عضو اتحادیه جهانی IATA و شبکه جهانی حمل و نقل بین المللی WWPC در ایرانست. این شرکت با سالها تجربه در زمینه ی فریت بار بصورت هوایی ، زمینی و دریایی به تمام نقاط جهان ، قادر است تا شما را با کادر مجرب و متخصص خود ، در تمامی مراحل فریت بار، یاری دهد. آریان آسمان با داشتن کانکشن ها ی گسترده در بسیاری از کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی ، میتواند لوازم شما را، در منزل شما تحویل گرفته و پس از بسته بندی تخصصی ، آنرا در منزل شما در مقصد تحویل شما نماید.

 
 

انواع فریت بار

فریت بار مسافری

فریت بار مسافری به ارسال بار مسافران و مهاجران به خارج از کشور اطلاق میشود. هنگامی که شخص یا اشخاصی قصد خروج از کشور بصورت تفریحی و توریستی ، مهاجرت ، ماموریت کاری ، و یا ادامه تحصیل دارند ، ممکن است نیاز داشته باشند تا مقدار زیادی از اسباب و اثاثیه و خرده بار منزل و وسایل شخصی خود را هم با خود به خارج از کشور حمل و ارسال نمایند. از آنجا که هر مسافر ، مجاز به حمل مقدار مشخصی از بار بصورت بار مسافری همراه میباشد(برای هر مسافر بسته به نوع ایرلاین مورد نظر متفاوت و بین 20 تا 50 کیلو میباشد) ، حمل بار بیشتر ، نیازمند پرداخت جریمه ی اضافه بار میباشد.

هزینه اضافه بار مسافری اغلب بسیار گران بوده و برای بارهای بیشتر از 15 کیلوگرم اصلا بصرفه نیست. لذا این امکان فراهم شده تا مسافران بتوانند از طریق "فریت بار مسافری" به میزان دلخواه خود ، وسایل منزل و لوازم شخصی خود را به مقصدشان بصورت "بار غیر همراه" ارسال نمایند.


بیشتر بدانیم :   شرایط و مراحل فریت بار مسافری


فریت بار تجاری

فریت بار تجاری: شرایط و مراحل خاص خود را داشته و حتی مدارک آن نیز با فریت بار مسافری متفاوت میباشد. فریت بار تجاری گاه میتواند بصورت ارسال نمونه ای از کالا به خارج از کشور باشد. در این نوع از فریت بار تجاری ، میزان کالا محدود و در حد نمونه میباشد. معمولا تولیدکنندگان و شرکتهایی از قبیل شرکتهای دارویی ، آزمایشگاهی و یا تولیدکنندگان قطعات صنعتی ، از طریق فریت نمونه های تجاری میتوانند نمونه کالای تولیدی خود را برای شرکت در نمایشگاهها، و یا برای بازاریابی و یا گرفتن استاندارد خاصی ارسال نمایند. سپس ، پس از بازاریابی ، شرکتها اقدام به صادرات انبوه کالا میکنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد فریت تجاری و صادرات کالا ، صفحه ی صادرات بار را مشاهده نمایید.


بیشتر بدانیم :  راهنمای فریت تجاری و صادرات بار


 
 

انواع فریت تجاری

ارسال نمونه قطعات صنعتی به خارج از کشور
شرکتهای تولیدکننده قطعات صنعتی ، میتوانند نمونه قطعات خود را برای تست و یا در مقادیر محدود ، بصورت فریت به کشورهای خارجی ارسال نمایند. این نوع از فریت نیازمند کارت بازرگانی بوده که چنانچه شما فاقد کارت بازرگانی باشید ، شرکت آریان آسمان با کارت بازرگانی خود ، کالای شما را ارسال مینماید.
ارسال نمونه های آزمایشگاهی به خارج از کشور
آزمایشگاههایی که بصورت بین المللی کار میکنند میتوانند نمونه های آزمایشگاهی و پزشکی خود را بصورت فریت ،توسط شرکت حمل بار هوایی آریان آسمان ، بصورت هوایی در کمترین زمان ممکن به کشورهای خارجی نظیر آلمان و سایر کشورهای اروپایی ارسال نمایند. بدیهیست ارسال نمونه های آزمایشگاهی نیازمند بسته بندی های خاص و بودن در شرایط دمایی ویژه هستند که توسط شرکت انجام میگیرد.
ارسال نمونه های نمایشگاهی به خارج از کشور
چنانچه قصد شرکت در یکی از نمایشگاههای خارجی هستید ، آریان آسمان میتواند ترتیب انتقال و حمل بار شما را بصورت هوایی به کشور دلخواه شما بدهد. کالای نمایشگاهی شما اعم از تابلو نقاشی در ابعاد بزرگ و کوچک ، فرش و تابلو فرش ، صنایع دستی ، کلیه ی آثار هنری و هر آنچه که بصورت نمایشگاه بین المللی در دیدرس عموم شرکت کنندگان در سطوح بین المللی قرار میگیرد ، بصورت هوایی در سریع ترین زمان ممکن و با بهترین هزینه به مقصد مورد نظر شما ارسال میگردد.
ارسال نمونه های تجاری جهت اخذ استاندارد
چنانچه خواهان آن هستید که برای قطعات و یا کالاهای تولیدی خود ، استانداردهای جهانی و بین المللی را اخذ کنید ، میتوانید از طریق شرکت آریان آسمان ماردین ، نمونه کالاهای خود را به کشور مورد نظر خود فریت نموده تا پس از تایید ، استاندارد مورد نظر را اخذ نمایید. کالای شما با کارت بازرگانی شرکت آریان آسمان ارسال میشود و برای اخذ مجوزات گمرکی جای هیچگونه نگرانی نیست.
ارسال نمونه کالا جهت بازاریابی به خارج از کشور
شرکتها میتوانند با فریت نمونه ای از کالاهای خود به کشورهای مختلف ، جهت فروش محصولات خود بازاریابی نمایند. ما این امر مهم را برای شرکت ها انجام میدهیم. نمونه کالای شما به تمامی مقاصد دنیا ارسال میشود و تمامی مراحل گمرکی و بارنامه و ارسال آن به عهده ی شرکت آریان آسمان میباشد. این کار با کمترین هزینه و سریع ترین زمان برای شما انجام میگیرد و امنیت بار شما کاملا تضمین شده میباشد.
 
 

روش های فریت بار

فریت بار هوایی

فریت بار هوایی : امروزه پیشرفته ترین روش فریت بار میباشد . در فریت بار هوایی آنچه که حایز اهمیت است ، سرعت حمل بار فریت و امنیت بالای آنست. امروزه فریت هوایی بار ، هم برای ارسال بار مسافری نقش مهمی دارد و هم برای ارسال بار تجاری. چرا که در این عصر ، سرعت انتقال و امنیت بالای آن ، مهمترین نقش را در صنعت حمل و نقل و فریت بار ایفا میکند.

فریت بار هوایی ، شرایط و مراحل و مدارک مخصوص خود را دارد که ما در مقاله ای جداگانه به آن میپردازیم و شما میتوانید با مطالعه ی آن ، اطلاعات کاملی پیرامون فریت هوایی بار بدست آورید.


بیشتر بدانیم :   شرایط و مراحل فریت بار هوایی


فریت بار زمینی

در فریت بار زمینی ، که دیرینه ترین نوع حمل بار تجاری و مسافری میباشد ، اصل بر سرعت نیست. بلکه مسائلی دیگر همچون حجم بار و هزینه های کمتر ملاک میباشد. ممکن است مقصد شما در یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه ، آذربایجان، قزاقستان، گرجستان و عراق باشد . در این حالت ، اگر سرعت انتقال برای شما در اولویت نباشد ، شما میتوانید با فریت زمینی بار ، در هزینه های ارسال خود صرفه جویی کنید. فریت بار زمینی نسبت به دیگر روشها ، میتواند از هزینه های کمتری برخوردار باشد.


بیشتر بدانیم :   شرایط و مراحل فریت بار زمینی


فریت بار دریایی

فریت بار دریایی : راهی برای ارسال بارهای حجیم و با وزن بالا در مسافتهای دوری مانند استرالیا ، هند ، چین و دیگر کشورهای دور میباشد. همچنین میتوان برای مسیرهایی که از دریا بدانها راه وجود دارد هم از این نوع فریت بار استفاده نمود. مثلا برای فریت بارهای حجیم به کشورهایی مانند امارات ، قطر ، کویت و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس میتوان از فریت بار دریایی بهره برد. معمولا این نوع فریت بار (فریت بار دریایی) برای ارسال بارهای تجاری حجیم از قبیل میوه ، تره بار ، خشکبار و ماهی و میگو و خرچنگ در تناژهای بالا استفاده میشود.


بیشتر بدانیم :   شرایط و مراحل فریت بار دریایی

 
 

فریت بار فرودگاه امام خمینی

برای فریت کردن بار از فرودگاه امام خمینی به مقصدهای مختلف در تمام نقاط جهان ، شما میبایست ابتدای وقت کاری یعنی در ساعت 8 صبح در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی (پایانه ی هوشمند بار) حضور بهم رسانید. پس از اظهار بار و درخواست فریت ، مدارک شما توسط گمرک چک شده و سپس بار شما مورد بازرسی قرار میگیرد. سپس میتوانید برای ارسال بار خود اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر صفحه ی باربری فرودگاه امام خمینی را مشاهده نمایید.

 
 

قیمت و تعرفه فریت بار در مقایسه با قیمت اضافه بار مسافری

تفاوت اساسی اضافه بار مسافری و فریت بار ، در میزان کالای ارسالی و قیمت حمل بار مسافری میباشد. وقتی شما قصد مسافرت و یا مهاجرت به کشوری خارجی مانند کانادا را دارید ، گاهی ممکن است دلتان بخواهد تا وسایل شخصی کوچکتان را هم به همراه خود ببرید. وسایلی مانند لب تاپ ، کیف شخصی ، وسایل شخصی ، البسه و لوازم آرایش و لوازم بهداشتی و... گاهی این وسایل مقدار کمی را در بر میگیرند و شما میتوانید حتی اگر تا 10 کیلوگرم اضافه بار هم داشتید با پرداخت اضافه بار مسافری به شرکتهای هوایی ، وسایل مورد نیاز خود را با خود حمل هوایی بکنید. برای مثال ممکن است برای هرکیلو اضافه بار مسافری رقمی حدود 30$ (30 دلار) معادل حدود 400 هزار تومان هزینه کنید که رقمی بسیار گران بوده و اصلا مقرون به صرفه نیست.

اما ممکن است بار شما بسیار حجیم و یا سنگین باشد. یعنی دلتان بخواهد تا لوازم منزل خود را هم به کانادا حمل هوایی بکنید. در چنین صورتی ، پرداخت اضافه بار مسافری اصلا به صرفه نیست. چرا که هزینه اضافه بار مسافری بسیار بالاست و شما میبایست مبلغ هنگفتی بابت ارسال هریک از لوازم خود با عنوان اضافه بار مسافری هزینه کنید. اما با فریت بار میتوانید تمام لوازم منزل خود را با پرداخت قیمتی به مراتب پایین تر و ارزان تر ، با خیالی آسوده به مقصد خود ارسال نمایید. مثلا برای ارسال 50 کیلو بار مسافری به کانادا ممکن است چیزی حدود 3,000,000 تومان هزینه نیاز باشد که برای هر کیلو بار فریت چیزی حدود 3 تا 4 دلار میشود. پس عملا فریت بار بسیار مقرون بصرفه تر از اضافه بار مسافری میباشد.

برای استعلام قیمت فریت بار ، و آگاهی از قیمت و تعرفه ی فریت بار میتوانید صفحه ی قیمت و تعرفه ی فریت بار را در سایت ما مشاهده نمایید .

 
 

فریت بار پستی یا بار کوریر (courier bag)

وقتی شما خواهان این باشید که بسته ی کوچکی که حاوی یک نمونه کالای کوچک و کم وزن و کم حجم باشد را به خارج از کشور ارسال نمایید ، و یا اینکه مقداری اوراق و اسناد را به مقصدی در خارج از کشور ارسال نمایید ، ارسال آن بصورت بار فریت مسافری به صرفه نیست. ضمن اینکه ممکن است از نظر گمرک ، کالای شما مشمول قانون فریت بار مسافری هم نشود. در این زمان ، پست کردن این کالا بعنوان بسته ی پستی یا کوریر ، مقرون به صرفه میباشد.

پست بار هوایی

شرکت اریان آسمان قادر است تا مرسولات شما را تحت عنوان مدارک و اوراق و اسناد ، و یا نمونه های غیر تجاری (کوریر بگ ) به مقصد دلخواه شما در اقصی نقاط جهان ارسال نماید. محموله ی شما در شرکت شما از شما تحویل گرفته شده و در مقصد نیز تحویل شما میگردد. برای اطلاع از مدارک و مراحل مورد نیاز جهت پست هوایی بار خود ، با همکاران ما تماس حاصل فرمایید. همکاران ما صمیمانه آماده ی پاسخگویی و مشاوره ی رایگان بشما خواهند بود.

 
 

بسته بندی بار فریت

بسته بندی بار فریت ، یکی از مهم ترین مراحل فریت بار میباشد. چرا که مهمترین مسئله در فریت کردن بار ، امنیت ، و سالم رسیدن بار به مقصد مورد نظر است. چنانچه بسته بندی بار فریت ، بصورت صحیح و طبق استاندارد های بین المللی هوایی نباشد ، ممکن است هم به بار لطمه وارد شود و بار شما ، سالم به مقصد نرسد ؛ و هم اینکه ممکن است در گمرک مقصد ، بار شما به جهت عدم بسته بندی استاندارد ، مرجوع شود.
برای اطلاع دقیق از مراحل و شرایط بسته بندی استاندارد بار فریت ، و آگاهی از استانداردهای بین المللی بسته بندی فریت بار ، صفحه ی بسته بندی بار فریت در سایت ما را مشاهده نمایید.

 
 

اطلاعاتی پیرامون فریت بار

 
 
1 فریت لوازم منزل به خارج از کشور با هواپیما

خدمات فریت لوازم منزل مخصوص کسانیست که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای خارجی نظیر: آمریکا؛ استرالیا؛ کانادا؛ انگلستان؛ فرانسه، سوئد، نروژ ، فنلاند، آلمان؛ اتریش؛ سوییسو دیگر کشورهای اروپایی و آسیایی را دارند. خدمات فریت لوازم منزل ، بصورت هوایی و زمینی و دریایی انجام میشود. برای اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط و مراحل فریت لوازم منزل به خارج از کشور ، مقاله ی ارسال لوازم منزل با هواپیما را مطالعه نمایید.

2 فریت لوازم شخصی به خارج از کشور با هواپیما

فریت لوازم شخصی در خدمات شرکت ما جایگاه خاص خود را داراست. در مواردی که برای شما سفری تفریحی به خارج از کشور بوجود آمده ، و یا برای کاری تجاری و اداری به خارج از کشور میروید ، ممکن است لوازم شخصی شما بیشتر از حد نسابی باشد که ایرلاین مورد نظرتان بشما اجازه حمل آنرا داده باشد. در این زمان شما نیاز نیست تا هزینه ی گزاف و هنگفت اضافه بار مسافری پرداخت نمایید. بلکه میتوانید از طریق شرکت ما ، بار خود را تحت عنوان لوازم شخصی ، فریت نمایید. برای اطلاعات بیشتر صفحه ی ارسال هوایی لوازم شخصی به خارج از کشور را در سایت ما مطالعه نمایید.

3مدارک و شرایط فریت بار دانشجویی چیست؟

چنانچه میخواهید برای ارسال بار دانشجویی خود به خارج از کشور اقدام کنید ، نیاز به مدارکی دارید. مدارکی مانند بلیط رفت به کشور مورد نظر و پاسپورت شخصی خودتان. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراحل و شرایط و مدارک فریت بار دانشجویی ، صفحه ی فریت بار مسافری را مشاهده نمایید.

4
5
6
7
8
9
 
Share This