راهنمای فریت بار مسافری

 

چگونه بار خود را به خارج از کشور فریت (ارسال) کنیم ؟


راهنمای فریت بار مسافری

قصد داریم که در این صفحه هرآنچه نیاز است شما درباره ی فریت بار بدانید عنوان کنیم. آنچه مسلم است مسافران و دانشجویان و مهاجران به کشورهایی همچون استرالیا ، آمریکا ، کانادا ، انگلستان ، آلمان و سوئد و سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی و آسیایی نیاز مبرمی به این دارند که لوازم شخصی و وسایل منزل خود را هم به مقصد خود ارسال کنند و این یکی از مهمترین دغدغه های آنهاست که این لوازم سالم و با بهترین کیفیت و همچنین با قیمتی مناسب و پایین برای آنها ارسال شود.

همچنین شرکتهای تولیدی و بازاریابی و پخش ، و نیز هنرمندان و صنعتگران گاهی برای شرکت در بازارهای جهانی و یافتن بازارهای جدید فروش ، و نیز شرکت در نمایشگاههای هنری و صنعتی نیاز دارند تا نمونه های غیر تجاری و یا بعضا تجاری و همچنین صنایع دستی و هنری خود را به کشورهای خارجی ارسال کنند. این نوع ارسال را هم فریت بار غیر تجاری میگویند.

در این قسمت قصد داریم تا شما را با اطلاعاتی که برای ارسال یا فریت بار خود به خارج از کشور دارید بیشتر آشنا کنیم تا این کار را با آگاهی بیشتر و با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت انجام دهید.


یافتن یک آژانس بین المللی حمل بار معتبر

اولین کاری که میبایست انجام دهید اینست که یک آژانس حمل و نقل بین المللی بار پیدا کنید که مورد اطمینان و اعتماد باشد تا با خیالی آسوده بتوانید لوازم خود را تحویل آن داده تا وسایل منزل شما با بهترین قیمت و بهترین کیفیت ، سالم و در کمترین زمان در مقصد تحویل شما شود.

شرکت آریان آسمان اولین و تنها آژانس بار هوایی عضو اتحادیه جهانی IATA و شبکه جهانی حمل و نقل بین المللی WWPC در ایرانست که با سالها تجربه در زمینه ی ارسال بار بصورت هوایی و زمینی و دریایی به تمام نقاط جهان ، قادر است تا شما را با کادر مجرب و متخصص خود ، در تمامی مراحل ارسال بارتان از بازدید بار و مشاوره ی رایگان در منزلتان در مبدا تا ترخیص و تحویل در درب منزل در مقصد یاری دهد. تیم مجرب آریان آسمان با شبکه ی قوی صادرات و واردات و ارسال بار مسافری (فریت) در سرتاسر جهان ، با عضویت در اتحادیه ی جهانی یاتا ، یکی از معتبر ترین و معتمد ترین شرکتهاییست که در ایران میتوانید روی آن کاملا حساب کنید.


چه زمانی و چگونه می توان برای فریت بار خود با شرکت آریان آسمان تماس گرفت ؟

پذیرش بار در گمرک فرودگاه امام خمینی از ساعت 8 صبح تا 1:30 روزهای شنبه الی چهارشنبه صورت می گیرد. شخص ارسال کننده می باست به همراه بار و مدارک شناسایی (پاسپورت و بلیط و یا کارت بازرگانی برای آنانکه بار تجاری دارند ) به پذیرش پایانه هوشمند بار ایران ایر (ترمینال بار فرودگاه) مراجعه نماید.


 
 

دفتر فرودگاه امام خمینی (ره)

تلفن 44666921 21 98+

فكس 44666918 21 98+

 

خدمات حمل هوایی ما در زمینه ارسال بار مسافری به خارج از کشور

 • ارسال کالای مسافری به تمام دنیا بدون مسافر
 • ارسال لوازم شخصی و کالای دانشجویی بدون مسافر
 • ارسال کالای هدیه بدون مسافر به کشورهای خارجی
 • ارسال مواد غذایی از قبیل برنج و خشکبار به خارج از کشور
 • ارسال کلیه ی لوازم منزل ، مبلمان ، پیانو و سرویس های چوبی به خارج از کشور
 • ارسال تابلوهای نقاشی و کلیه ی لوازم نمایشگاهی به خارج از کشور
 • ارسال نمونه های غیر تجاری به خارج از کشور
 • ارسال حیوانات خانگی زنده به خارج از کشور
 • حمل جنازه متوفی مومیایی شده در تابوت به خارج از کشور
 
 

مراحل فریت بار مسافری در فرودگاه امام خمینی (ره)

1- مشاوره رایگان و بسته بندی کالا:

فقط با یک تماس با شرکت آریان آسمان ، مشاورین ما در محل شما حاضر شده و اطلاعات کافی را در خصوص فریت بار به مقصد مورد نظرتان ، بشما عرضه داشته و در صورت تمایل شما ، تمام وسایل منزل در همان منزل کاملا بسته بندی استاندارد شده و تا فرودگاه حمل میشود. برای آشنایی بیشتر با مراحل و شرایط بسته بندی بار فریت ، صفحه ی بسته بندی بار فریت هوایی را حتما مطالعه کنید:

بسته بندی فریت بار مسافری

2- انجام تشریفات گمرکی:

کلیه ی تشریفات گمرکی توسط پرسنل شرکت آریان آسمان انجام شده و مراحل اخذ مجوزهای گمرکی توسط کارمندان ما صورت میپذیرد.

3- - صدور بارنامه و ارسال بار:

سپس طبق جواز گمرکی ، محموله ی شما به مقصد دلخواهتان توسط ایرلاین مورد نظر شما در دفتر آریان آسمان بارنامه شده و بار تحویل انبار هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ( ایران ایر ) جهت هندلینگ و ارسال بار میشود. شما میتوانید از طریق پایانه ی رهگیری بار ، محموله ی خود را تا رسیدن به مقصدتان پیگیری نمایید.

 
 

کالاهای مجاز برای ارسال بار هوایی به خارج ازکشور


 • ارسال تمامی لوازم بزرگ و کوچک منزل و مبلمان و لوازم شخصی با رعایت بسته بندی مناسب
 • ارسال مواد خوراکی جامد و خشکبار ترجیحا" در بسته بندی های بهداشتی مجاز شرکتی
 • ارسال فرش ماشینی در متراژ استفاده شخصی
 • ارسال فرش دست بافت پس از اخذ مجوزهای لازم مجاز میباشد
 • ارسال اشیاء شخصی قدیمی در صورت اخذ مجوز از اداره میراث فرهنگی بلامانع می باشد
 • ارسال کتاب و جزوات شخصی
 • ارسال جهیزیه و سیسمونی نوزاد
 • ارسال لوازم خاص مانند پیانو و یا تجهیزات رستورانی و فروشگاهی

کالاهای مجاز برای فریت بار مسافری

 
 

کالاهای ممنوعه و غیر مجاز در فریت بار هوایی

مسافران بایست بدانند که ارسال هوایی برخی از وسایل به دلیل اینكه برای ایمنی هواپیما خطر ایجاد می كند ممنوع می باشد . کالاهایی از قبیل: عطر ، ادكلن ، اسپری ، شامپو ، نرم كننده ها ، مواد آرایشی ، الكل ، شربت ، آبلیمو ، سركه ، ترشیجات ، باتری در داخل اسباب بازی ها و وسایل الکترونیکی ، کپسول های گاز ، فندک و کبریت و هرنوع مواد آتشزا و نیز مواد اسیدی و خورنده ، و لوازم خطرسازی از این قبیل .


از نگاه گمرک و پلیس فرودگاه هم خروج اشیاء عتیقه ، آثار هنری اصیل ، كتابهای خطی و چاپ سنگی ، قطعات خوشنویسی شده، اوراق مینیاتور و مصنوعات طلا و نقره، سنگهای قیمتی، ارز، ریال ایران، تابلوهای نقاشی اصل، قالی و قالیچه دستبافت عتیقه و هر نوع اشیای تاریخی و میراث فرهنگی ممنوع است. همچنین خروج اسلحه و مهمات و تجهیزات نظامی از كشور ممنوع است . خروج هر نوع فیلم ، نوار ، سی دی و تابلوهای نقاشی هم فقط با مجوز وزارت ارشاد ارسال می گردد .


بارهای ممنوع در فریت بار به خارج از کشور

 
 

هزینه فریت بار مسافری | تعرفه ی مناسب ارسال بار هوایی


حمل کالاهای شخصی با بلیط مسافر محودیت وزنی دارد (حدود 25 کیلوگرم برای هرنفر) و بردن بیش از این میزان به داخل هواپیما به صورت مسافری مستلزم پرداخت هزینه اضافه بار بعضاً سنگین و نامتعارف است (به ازای هر کیلو حدود 30 دلار !) . ولی شما میتوانید با فریت کردن لوازم شخصی خود، میزان نامحدوی از این وسایل را با پرداخت هزینه ای بمراتب کمتر و ارزان تر باخود حمل کنید.

عواملی که بر هزینه فریت بار تاثیرگذارند شامل این موارد میشوند : شهر مقصد ، حجم و وزن بار ، ایرلاینی که برای ارسال لوازم خود انتخاب کرده اید و نوع بسته بندی و خدمات جانبی مانند استفاده از کارت بازرگانی ، برای کسانیکه قصد ارسال بار غیر تجاری و یا نمونه های تجاری و یا بار نمایشگاهی ویا خروج موقت به خارج از کشور را دارند. تعهد ما ارائه ی بهترین قیمت با بالاترین استانداردهای جهانی یاتا برای فریت بار مسافری و حمل بار هوایی شماست.

برای آنکه با هزینه های فریت بار و مسائل مرتبط با آن و چگونگی مدیریت هزینه های فریت آشنا شوید حتما صفحه ی هزینه های فریت را در سایت ما مطالعه کنید:


هزینه فریت بار مسافری
 
 

بیمه بار هوایی


بارهای هوایی در تمامی مسیرهای هوایی ، به ازای هر کیلو گرم تا سقف 20 دلار از طرف شرکت های هواپیمایی عضو یاتا بیمه بوده و در صورت کافی نبودن سقف اعلام شده میبایست بیمه جداگانه متناسب با ارزش کالا خریداری گردد. لازم به یاد آوری است که پرداخت خسارت منوط به رعایت کامل استانداردهای لازم در بسته بندی کالا می باشد .
نکته بسیار مهم: لطفا" هنگام تحویل کالا در گمرک مقصد نسبت به کنترل بسته بندی کالا و یا حتی محتویات داخلی بسته ها دقت نموده و در صورت بروز هرگونه مشکل نسبت به اعلام خسارت و تکمیل فرمهای مربوطه قبل از خروج کالا از گمرک فرودگاه مقصد اقدام نمایید.
آریان آسمان تنها و اولین شرکت حمل و نقل بین المللی هوایی در ایرانست که عضو اتحادیه بین المللی یاتا بوده و با این اعتبار بار شما را تا مقصد بیمه میکند.

 
 

چگونه میتوان بار فریت را در کشور مقصد تحویل گرفت؟

پس از مطمئن شدن از رسیدن بار به مقصد، شخصی که نام او در قسمت گیرنده بارنامه درج شده است می تواند نسبت به دریافت بار ارسالی به گمرک فرودگاه مربوطه در کشور مقصد اقدام نماید. لازم به ذکر است که محموله ارسالی از طریق فرودگاه مبدا به فرودگاه مقصد ارسال می گردد. انبار داری در فرودگاه مقصد تا 48 ساعت به صورت رایگان انجام می شود و بعد از آن مشمول هزینه های انبار داری می گردد. این بدان معنیست که اگر تا دو روز بعد از رسیدن بارتان به مقصد ، به گمرک فرودگاه مقصد مراجعه کنید از پرداخت هزینه های انبارداری معاف هستید مگرنه میبایست برای هر روز هزینه ی انبار داری بپردازید.

 
 

هزینه های فرودگاهی ورودی و انبارداری برای کالای مسافری
در مقصد برای 100 کیلوگرم


 • کشورهای اروپایی برای کالای مسافری حدود 100 یورو
 • کشور کانادا برای کالای مسافری حدود 100 دلار کانادا
 • کشور انگلیس برای کالای مسافری حدود 150 پوند
 • کشور استرالیا برای کالای مسافری حدود 260 دلار استرالیا
 • کشور آلمان برای کالای مسافری حدود 50 یورو
 • کشور اتریش برای کالای مسافری حدود 60 یورو
 
 

راهنمایی برای ارسال هوایی لوازم شخصی مهاجران و دانشجویان

 
 
1چند کیلو بار میتوان بصورت بار فریت مسافری با هواپیما ارسال نمود؟
برای بار هوایی فریت مسافری محدودیتی وجود ندارد. شما میتوانید کلیه ی لوازم منزل تان را بصورت فریت (بارمسافری غیر همراه ) ارسال نمایید. در وزن بار فریت مسافری محدودیت خاصی نیست.
2چه کالاهایی را میتوان بصورت فریت ارسال نمود؟
کلیه ی لوازم منزل از قبیل کمد، تخت ، مبلمان ، فرش (دستباف و ماشینی) ، پیانو ، بوفه ، تابلو نقاشی ، ظروف ، کتاب ، مواد خوراکی از قبیل برنج ، خشکبار، پوشاک و البسه و کلیه ی وسایل شخصی .
3ارسال هوایی چه بارهایی دارای ممنوعیت گمرکی میباشد؟
کلیه ی کالاهایی که از نگاه گمرک دارای ممنوعیت ارسال میباشد از قبیل : طلا ، نقره (بجز ظروف نقره ای و شمعدان نقره ) ، و نیز موادی که از نگاه ایرلاین دارای ممنوعیت و خطر میباشد که در قسمت های بالایی صفحه بصورت کامل توضیح داده شده است.
4کجا و در چه زمانی میتوان اقدام به ارسال بار خود با هواپیما کرد؟
از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح لغایت 2 بعد از ظهر در پایانه ی هوشمند بار واقع در فرودگاه امام خمینی . کلیه ی تشریفات گمرکی و بازرسی و بارنامه حدود 2 الی 3 ساعت بطول می انجامد.
5چقدر طول میکشد تا بار به مقصد برسد؟
اگر مقصد کشورهای اروپایی نظیر انگلستان، آلمان، سوئد، فرانسه و.. باشد 2 الی 3 روز و اگر مقصد آمریکا و کانادا یا استرالیا باشد 3 الی 5 روز
6آیا حضور مسافر جهت فریت بار مسافری الزامی است؟
برای ارسال بار به صورت فریت مسافری ، حضور مسافر و در صورت عدم امکان حضور وی حضور یکی از اقوام درجه 1 مسافر به همراه مدارک شناسایی و تصویری از بلیط و پاسپورت شخص مسافر الزامی می باشد. اما اگر مسافر زمان اندکی تا پرواز داشته باشد و یا به دلایلی نتواند خود در محل گمرک ترمینال بار فرودگاه حاضر شود ، شرکت آریان آسمان میتواند با اخذ تعهدنامه معتبر و کپی مدارک شناسایی مسافر ، تشریفات گمرکی و ارسال بار فریت را به نیابت از ایشان انجام دهد.
7اگر نام و اطلاعات مربوط به تحویل گیرنده کالا در بارنامه اشتباه درج شده باشد چه باید کرد؟
اطلاعات صحیح می بایست در اسرع وقت به آژانس حمل کننده اطلاع داده شود تا اصلاحات لازم صورت پذیرد و از تاخیر بیش از اندازه در تحویل بار جلوگیری گردد. مگرنه مشمول پرداخت هزینه های اضافی و انبارداری خواهید شد.
8اگر در هنگام دریافت بار متوجه آسیب رسیدن به محموله ارسالی شویم چه باید کرد؟
توصیه می گردد پس از دریافت بار در فرودگاه مقصد و پیش از خارج شدن از فرودگاه، محموله ارسالی توسط تحویل گیرنده کنترل گردد و در صورت آسیب رسیدن به آن جهت دریافت خسارت به دفتر ایرلاین مربوطه مراجعه گردد.
9ارسال بارهای غیرتجاری و کالاهای نمایشگاهی و هنری به خارج از کشور چگونه است؟
برای ارسال بارهای غیر تجاری مانند نمونه های کالاهایی که برای بازاریابی به کشورهای خارجی ارسال میشوند ، و یا کالاهای نمایشگاهی و صنایع هنری و دستی که بصورت نمونه به کشورهای خارجی مانند کانادا ، فرانسه ، آمریکا ، استرالیا ، انگلستان ، ترکیه ، امارات ، مالزی ، عراق ، چین ، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی ، آسیایی و آمریکایی ، شرکت آریان آسمان میتواند با کارت بازرگانی خود ، کالای غیر تجاری شما را به هر نقطه از جهان که تمایل شماست بصورت هوایی و زمینی و دریایی ارسال و حمل نماید. کافیست با ما تماس بگیرید.
 

دفتر فرودگاه: (جهت صادرات)

تلفن 44666921 21 98+

فكس 44666918 21 98+

اینک آیا قصد دارید بار مسافری خود را به یکی از کشورهای
اروپایی یا آسیایی و یا امریکایی فریت نمایید ؟

پس روی دکمه ی زیر کلیک کنید. ما به شما کمک میکنیم تا لوازم خود را هرآنچه که باشد در بهترین شرایط و با
بهترین قیمت به مقصدتان - هرکجای جهان که باشد - ارسال نمایید.


فریت بار مسافری
Share This