راهنمای بسته بندی محموله های هوایی تجاری و مسافری


بسته بندی فریت بار هوایی

بسته بندی مهمترین مرحله ی ارسال بار هوایی

مهمترین قسمت حمل هوایی ، بسته بندی و آماده سازی کالای شما می باشد . در صورت عدم بسته بندی مناسب لوازم منزل و یا کالای تجاری شما که قرار است با هواپیما و به صورت هوایی حمل گردد ، حتی با نازلترین قیمت و با سریع ترین شرایط حمل ، موجب ضرر و زیان فرستنده در انتهای پروژه حمل خواهد گشت لذا در جهت منفعت بیشتر و آینده نگری می بایست به بسته بندی کالای خود با صرف زمان زیاد و انجام هزینه مناسب در جهت جلوگیری از ضرر و زیان اقدام نمود .

ابزار های معمول بسته بندی برای بار های مسافری نظیر کارتن ، سلفون ، نایلون های حبابدار ، صندوق چوبی و... بسیار متداول و قابل تهیه می باشد. شرکت خدمات بار هوایی آریان آسمان می تواند با ارسال پرسنل مجرب خود در اسرع وقت تمامی این موارد را تهیه نموده و با انجام مشاوره رایگان هزینه های بسته بندی را در اسرع وقت به شما اعلام نمایند.

چگونه بار خود را برای ارسال هوایی به خارج از کشور بسته بندی استاندارد کنیم ؟


یک بسته بندی استاندارد بستگی به نوع کالای شما دارد . مطمئنا بسته بندی مواد غذایی فاسد شدنی میبایست متفاوت از بسته بندی کتاب و یا مبلمان منزل شما باشد. همکاران ما شما را در این زمینه راهنمایی کرده و چنانچه مایل باشید تمام پروسه ی بسته بندی انواع لوازم شما را برای حمل هوایی بسته بندی مناسب و استاندارد نموده و سپس برای حمل با هواپیما به فرودگاه ارسال میکنند.

بسته بندی کالاهای شکستنی در حمل با هواپیما

برای بارهای مختلف شما میتوانید از بسته بندی های مختلف و متفاوتی استفاده کنید. اما برای بارهای آسیب پذیر و شکستنی مانند ظروف شیشه ای و کریستال و بلور و اشیایی مانند قاب عکس و مجسمه های تزیینی ، ما بسته های متفاتی را بشما پیشنهاد میکنیم. بسته بندی های مناسبی همچون کارتن های محکم ، جعبه های پلاستیکی و یونولیتی ، جعبه های چوبی و فلزی ، و همچنین پالت های بزرگ و کوچک بار که بر روی آنها میتوان بارهای مختلف و مخصوصا آسیب پذیر و شکستنی خود را بخوبی مهار کرد تا از آسیب دیدن در امان باشند.


بسته بندی مواد فاسد شدنی در ارسال هوایی

بعضی از کالاها نظیر دارو ، نمونه های آزمایشگاهی ، میوه و یا مواد غذایی منجمد احتیاج به بسته بندی خاص دارند . حفظ دمای مناسب جهت عدم فساد اینگونه کالاهای شما در حمل هوایی از اهمیت بسیاری برخوردار است. برخی از اینگونه مواد مانند نمونه های آزمایشگاهی را میبایست در بسته های یونولیتی که دارای یخ خشک و یا آیس ژل های مخصوص هستند ارسال کرد . همچنین نمونه های میوه نیز در ظروفی که دارای مقداری یخ برای حفظ دمای مناسب است بسته بندی میشوند.بسته بندی مناسب جهت حمل هوایی بار مسافری (فریت):


  • بسته بندی بار هوایی فریت میبایست طوری باشد که لوازم در داخل بسته ها و جعبه ها تکان نخورند.
  • بسته بندی لوازم منزل باید همزمان با بهترین قیمت ، کاملا مطمئن، بهینه و مطابق محدودیتهای حمل هوایی باشد. وسایل شما بهتر است داخل کارتن های محکم و یا صندوقهای چوبی باشد. بستن ظروف و وسایل شکستنی با نایلون حبابدار و ضربه گیرهای موجود میتواند خطر شکستن این ظروف را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
  • لوازم شکستنی میبایست در بسته های مناسب توسط نایلون های حباب دار و ضربه گیر بسته بندی و محافظت گردد.
  • فضای داخل جعبه ها باید با مواد سبک و ضربه گیر پر شود تا مانع آسیب دیدن لوازم گردد
  • کالاهای حجیم میبایست در بسته های مناسب قرار گیرند ویا لااقل با چندین لایه فوم ونایلون حباب دار مورد محافظت قرار گیرد.
  • قاب عکس و آینه نیز میبایست در صندوق چوبی قرار گیرند .
  • نکته: ارسال صندوق چوبی به برخی کشورها مانند آمریکا و کانادا و استرالیا مستلزم سمپاشی با گواهی معتبر شرکت است که در این زمینه هم پرسنل شرکت قادر به انجام آن خواهند بود .
  • کالاهایی که طبق قوانین بین المللی یاتا جزو دسته بندی کالای خطرناک قرار میگیرد میبایست طبق قوانین بین المللی در بسته های UN بسته بندی شوند.
  • به یاد داشته باشید که کالاهای حجیم با وزن پائین پرهزینه ترین اقلام جهت حمل برای شما و محبوب ترینها از لحاظ ایرلاین ها هستند.

بسته بندی بار هوایی در منزل

همکاران ما در شرکت آریان آسمان ، در زمان مشاوره ی رایگان و باز دید از لوازم شما ، شما را در زمینه ی بسته بندی عالی و حرفه ای بارهایتان راهنمایی کرده و در صورت تمایل ، کادر مجربی را برای بسته بندی استاندارد لوازم منزل شما از کوچکترین بارها تا بزرگترین برایتان ارسال کرده و لوازم شما با بالاترین کیفیت برای حمل هوایی بار توسط هواپیما به خارج از کشور، بسته بندی میشوند.


بسته بندی بار هوایی در فرودگاه امام خمینی (ره)

چنانچه شما تمایل داشته باشید و یا نیاز باشد خود در محل ترمینال بار فرودگاه امام خمینی حضور بهم رسانید ، عملیات بسته بندی و پالت کردن بار شما در ترمینال کارگوی فرودگاه انجام میشود . بسته بندی کارتن ، جعبه های چوبی و فلزی در خود فرودگاه هم توسط پرسنل شرکت صورت میپذیرد.


1شرایط عمومی بسته بندی مناسب جهت حمل کالای تجاری و یا غیر تجاری شما:
• عدم وجود فرو رفتگی ، پارگی و جراحت بر روی جعبه.
• عدم وجود علائم و لیبل های قدیمی و فاقد استفاده بر روی جعبه.
• وجود بار کد در تمامی اطراف کارتن ها که حاوی تمامی اطلاعات فرستنده و گیرنده کالا باشد.
• پوشاندن تمامی لیبل ها با نوار های چسبی ، تا در حین حمل و نقل مخدوش نشود.
• استفاده از برچسب های شکستنی (شما می توانید برچسب های مورد نیاز را از این قسمت دانلود کرده و استفاده نمایید) و یا برچسب کالای سنگین برای کارتن های سنگین و یا حاوی لوازم شکسنی داخل جعبه.
• اجناس داخل جعبه در صورت ظریف و شکننده بودن با حد اکثر پوشش محافظت شوند.
• در هر جعبه یک نوع کالا باشد.
• انتخاب جعبه مناسب برای وزن های مختلف.
• پر نمودن فضای خالی با مواد ضربه گیر کم وزن.
• در صورت وجود چند کارتن مراقب باشید کارتن های سنگین بر روی کارتن های سبک قرار نگیرد
.
2برچسب های مربوط به بسته بندی بار با کیفیت قابل چاپ :
نام برچسب دانلود
نگهداری دور از حرارت
دانلود
از این طرف بلند شود
دانلود
با احتیاط حمل شود
دانلود
محدودیت وزن بر روی بار
دانلود
کالای شکستنی
دانلود
Do Not Stack in Transit
دانلود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share This